Pedagog   Ebru Nacar Türker   Kimdir  ?

 

PEDAGOG ZEYNEP NACAR

Almanya’da doğup; büyüdü.  Lise’den sonra Kiel Üniversitesinde (Christian-Albrechts-Universitaet zu Kiel) İngiliz Dili ve Edebiyatı  ve Pedagoji  Bölümlerinde  çift ana dal  okuyarak;   Lisans Diploması  aldı. Pedagoji bölümünde Master  yaptı.

Bu süreçte  Fachhochschule Kiel (Kiel Yüksek okulu) olmak üzere birçok kurumda Eğitim görevlisi olarak çalıştı.

Ayrıca Pedagoji bölümünde aldığı özel eğitimden sonra  yaklaşık iki sene  Kiel Üniversitesinin Pedagoji bölümünde öğretmenlik (Mentor’luk) yaptı  ve  alt sınıflarda ki öğrencilere Pedagoji konusunda ders verdi.

Bu çalışmaların yanı sıra devlete bağlı Gençlik Hizmetler Dairesi Kurumunun,  sorunlu ailelerin çocuklarının mahkeme kararıyla bakıcı ailelere verilen veya evlatlık verilen bölümünde görev aldı. (çocukların ailelerden alınıp alınmamasının, çocuğun ne kadar süreli ailesinden uzaklaştırılması gerektiğinin  ve ailenin ne gibi bir yardıma ihtiyacının olduğunun, ailenin nasıl bir yol izlemesi gerektiğinin bilgilerinin rapor olarak mahkemeye sunulması)

Ev   ve okul  yaşamında,  davranış bozuklukları olan ve/veya  derslerinde başarısızlık gösteren çocuklara  özel  olarak eğitim verdi.

Comments